150. rocznica urodzin Jędrzeja Moraczewskiego

Sto pięćdziesiąt lat temu, 13 stycznia 1870 r. w Trzemesznie w rodzinie Anieli i Macieja Moraczewskich jako trzecie dziecko przyszedł na świat Jędrzej.

W ostatni piątek 10 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią przedstawiciele społeczności naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu, które wspólnie zorganizowali: Uniwersytet Łódzki, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Józefa Piłsudskiego, patronat merytoryczny objęło Muzeum Historii Polski.

W DSH odbyła się debata Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin z udziałem dr Ilony Florczak, prof. Andrzejem Friszke i prof. Przemysławem Waingertnerem. Spotkanie poprowadził dr Mikołaj Mirowski.

W niedzielny wieczór 12 stycznia 2020 r. spotkaliśmy się o godz. 18.00 przy Kopcu Współtwórców Niepodległej i wzięliśmy udział w Akcji Niespodziance zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka i Muzeum Józefa Piłsudskiego z okazji urodzin Jędrzeja Moraczewskiego.