• +48.609497117 ; +48.502079218
  • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
  • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
  • Aktualności

    Dzień Rodziny

    W naszych szkołach w niedzielę 8 czerwca 2014 r. spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, aby wziąć udział w ciekawej prezentacji, zawalczyć ze swoją grupą o zwycięstwo w grze miejskiej, a także aby zebrać pieniądze dla STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „KUBUŚ” z Długiej Szlacheckiej. Jednak przede wszystkim był to wyjątkowy czas spędzony w gronie bliskich. Stał się niezwykły nie tylko dla uczestników, ale także dla tych, którym mogliśmy pomóc.

    Pierwszą częścią naszego spotkania była rodzinna gra miejska Mój Sulejówek. Sześć grup uczniów, rodziców i nauczycieli wyruszyło na trasy, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta i naszych patronów. Wygrała drużyna w składzie: Jakub Rutkowski, Piotr Mazowiecki, Joanna Strzelczyk, Aleksandra Bętkowska, Weronika Gawryluk i Jakub van der Veer.

    W drugiej części naszego spotkania wszyscy mogliśmy wziąć udział w kolejnej części naszego projektu Powstanie Warszawskie ’44 – Pamiętamy. Uczniowie w maju obejrzeli dokumentalizowany film Powstanie Warszawskie, a we wrześniu wybiorą się na Miasto ’44 w reżyserii Jana Komasy. Multimedialny projekt był efektem pracy przedstawicieli szkoły podstawowej i gimnazjum. Klasa V zaśpiewała Pałacyk Michla, usłyszeliśmy wykonanie piosenki Warszawskie dzieci (klasa I gimnazjum). Kalendarium wydarzeń powstańczych przedstawili Piotr Mazowiecki, Igor Trojanowski i Michalina Borczyńska. Usłyszeliśmy fragmenty Pamiętnika z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego czytane przez Joannę Strzelczyk, Piotra Mazowieckiego i Adama Szalacha, Piotr przypomniał również o poecie pokolenia Kolumbów Krzysztofie Kamilu Baczyńskim recytując wiersz ***Niebo złote ci otworzę. W trakcie prezentacji mogliśmy oglądać zdjęcia z powstania, które wybrał i prezentował Adam Szalach. W ostatniej części wysłuchaliśmy informacji o uzbrojeniu żołnierzy polskich i niemieckich (Jakub Kielak i Michał Pazura z klasy VI). Na zakończenie Julia Orłowska z klasy III przypomniała o związkach Sulejówka z harcerskim batalionem „Zośka”, który walczył w powstaniu warszawskim.

    Trzecia część naszego spotkania należała do uczniów. Przygotowali oni dla wszystkich uczestników różne konkurencje sprawnościowe, gry, stoiska z ciastami, prezentacje swoich prywatnych kolekcji zbieranych rzeczy np. modeli samolotów, medali, kart pocztowych. Można było zamówić bransoletkę i zrobić gniotka z balona i mąki ziemniaczanej. Zlicytowane zostały również mozaiki wykonane przez uczniów gimnazjum. W czasie akcji zebraliśmy kwotę 2020 złotych.

    Bardzo dziękujemy za udział w naszej zabawie, a także za hojność wszystkich przybyłych. Swoje podziękowanie przekazali również przedstawiciele Stowarzyszenia. Na zakończenie przypomnimy słowa Janusz Korczaka, które są mottem organizacji „Kubuś” – Najpiękniej jest świadczyć dobrodziejstwa tym, którzy odwdzięczyć się nie mogą.

    Dziękujemy!