Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w czterech spotkaniach: „Pokaz robotów mobilnych” na Wydziale Mechanicznym Energetyki Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, „Zapory wodne” na Wydziale Geodezji i Kartografii tej samej uczelni, „Niecodzienny ambasador” w willi Bzów Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz „Jak namalować dzień i noc” w Muzeum Narodowym.
Gimnazjaliści wzięli udział w sześciu lekcjach festiwalowych: „Kolory widziane i niewidziane” w Centrum Nauki Kopernik, „Od świtu do zmierzchu” w Muzeum Narodowym, „Przemoc w miłości” na Uniwersytecie Warszawskim, „O cudach, nie zwidach” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego „Kiedy włosy stają dęba” i „Zobaczyć niewidzialne”. Uczeń II klasy Aleksander Świtkowski tak opisał zajęcia z fizyki:
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, w celu lepszego poznania interesujących praw fizyki. Okazało się, że włosy stają dęba nie tylko wtedy, gdy się wystraszymy, ale również dzięki generatorowi Van de Graaffa. Zagadka ta opiera się na przepływie impulsu elektrycznego przez ciało człowieka. Mogliśmy to zaobserwować podczas doświadczenia, w którym „królikiem doświadczalnym” była pani z Uniwersytetu Warszawskiego. Po dotknięciu ręką kuli będącej pod prądem, włosy stanęły jej dęba, a my zrobiliśmy wielkie oczy.
Kolejną atrakcją była maszyna elektrostatyczna. Działanie jej polega na wytwarzaniu ładunku elektrycznego poprzez trące o siebie dwa okręgi. Kiedy siła ładunku była wystarczająco wysoka, następowało wyładowanie, czyli wyrównanie ładunków. Przypominało to wybuch pioruna.
Na zajęciach pt. „Zobaczyć niewidzialne” obserwowaliśmy nieuchwytne cząstki neutrina. Do tego eksperymentu wykorzystaliśmy pudełko wraz z gąbkami nasączonymi alkoholem oraz suchy lód. Istotą tego doświadczenia było pokazanie śladów pozostawionych przez cząstki. Pojawiały się one w wytworzonej parze na dnie pudełka w formie przemazów, które po chwili znikały.
Dzień spędzony na Uniwersytecie Warszawskim podczas Festiwalu Nauki upłynął nam bardzo szybko. Poznaliśmy ciekawe zjawiska fizyczne, które pozwalają nam lepiej rozumieć otaczający nas świat.