Film pt. ,,Pan Peabody & Sherman”

W poniedziałek 17 marca 2014 roku całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę klasową. Pojechaliśmy do kina na film pt. ,,Pan Peabody & Sherman”.

Około godziny 10:00 wyruszyliśmy spod szkoły. Jechaliśmy pociągiem SKM. Na obejrzenie seansu wybraliśmy Multikino w Złotych Tarasach w Warszawie. Kiedy kupiliśmy bilety, zdecydowaliśmy, że pójdziemy coś zjeść przed seansem, ponieważ po nim nie mielibyśmy już czasu. Wszyscy zamówiliśmy jedzenie w KFC, a kiedy skończyliśmy jeść, wróciliśmy do kina. Tam po zaopatrzeniu się w niezbędne przekąski, udaliśmy się do sali nr 3. Okazało się, że oprócz nas na widowni było jeszcze tylko pięć osób, dlatego mogliśmy usiąść, gdzie chcieliśmy. Wybraliśmy miejsca z najlepszym widokiem na ekran.

Film okazał się bardzo ciekawy i pouczający. Było w nim dużo elementów historycznych i trochę obliczeń matematycznych. Opowiadał on o najmądrzejszym psie na świecie o imieniu Peabody, który potrafił mówić i wynalazł wehikuł czasu o nazwie WABAK. Adoptował chłopca, którego zabierał na podróże w czasie, żeby lepiej poznał historię. Machiną podróżowała również koleżanka z klasy Shermana (tak miało na imię adoptowane dziecko), która przez przypadek dowiedziała się o WABAKU.

Po seansie musieliśmy zdążyć na pociąg. Szybko wsiedliśmy do SKM. Nasza klasa na szczęście nie miała już zajęć. Wycieczka klasowa spodobała się wszystkim i z chęcią byśmy ją szybko powtórzyli.

Aleksandra Grotkowska

uczennica klasy V