• +48.609497117 ; +48.502079218
 • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
 • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
 • Aktualności

  Gazeta „Filmowe Horyzonty”

  Przypominamy, że 7 stycznia o godzinie 16:00 w kinie Muranów odbędzie się pierwsze spotkanie w sprawie gazety „Filmowe Horyzonty”.

  Jest to projekt, który ma na celu rozwijanie i szlifowanie talentu wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która interesuje się filmem i chciałaby spróbować swoich sił w pisaniu recenzji, esejów filmowych, przeprowadzaniu wywiadów i składaniu gazety. Każdy numer jest tworzony od początku do końca przez Państwa uczniów. W styczniu odbędą się dwa spotkania, na których przeprowadzimy warsztaty z analizy filmu, pisania prac o tematyce filmowej oraz z przeprowadzania wywiadów. Każdy numer będzie miał jeden ogólny temat, który wspólnie wybierzemy i pod jego kątem młodzież będzie pisać teksty, przeprowadzać wywiady. Na koniec po wybraniu tekstów do numeru i złożeniu całej gazety oddamy ją do druku, a potem będziemy rozdawać Państwu i uczniom podczas naszych edukacyjnych spotkań.

  Pierwszy numer chcemy oddać w Państwa ręce tuż po feriach zimowych czyli na początku marca. Dlatego chcielibyśmy Państwa prosić o przypomnienie uczniom o terminie pierwszego spotkania. Tam przedstawimy im plan działania oraz przeprowadzimy pierwsze warsztaty – z analizy filmu. Jest to niepowtarzalna szansa, dla osób, które chcą sprawdzić się przy tworzeniu takiego projektu, mają lekkie pióro lub po prostu chcą spróbować czegoś nowego. Będą mieli szansę obcować z krytykami i dziennikarzami oraz twórcami filmowymi. Być może będzie to dla Państwa uczniów ciekawe doświadczenie, które otworzy im nowe horyzonty do działania i które zaowocuje w przyszłości.