Obchody Święta Niepodległości 2016 r.

Spotkanie poświęcone Zofii i Jędrzejowi Moraczewskim

W piątek 04.11.2016 r. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wykładzie dr Ilony Florczak poświęconym życiu i działalności Zofii i Jędrzeja Moraczewskich. Poznaliśmy losy rodzin naszych patronów, historię ich młodości, lata nauki, wspólną działalność społeczną i polityczną do roku 1918. Na spotkaniu gościli pani Krystyna Smosarska i pan Krzysztof Smosarski – twórca Izby Pamięci Moraczewskich. Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka (prezes Krzysztof Gruziński uczestniczył w wykładzie) przy współpracy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Udział w miejskich obchodach

W piątek 11 listopada reprezentacja szkół wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.  Dyrektor szkół Anna Drężek oraz uczniowie: Natalia Skierska, Zofia Świstak, Aleksander Świtkowski, Laura Hrechorowicz złożyli kwiaty przy Kopcu Współtwórców Niepodległej przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.