Obchody Święta Zmarłych w Meksyku

Przed Świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, które w Polsce przypadają 1 i 2 listopada, w piątek 31 października uczniowie szkół przygotowali spotkanie dotyczącą obchodów tych uroczystości w tradycji meksykańskiej.

Zwyczaje poznaliśmy dzięki prezentacji Michaliny Kawalec z klasy VI, a uzupełniły ją wypowiedzi pani Elżbiety Fiedorowicz. Następnie wszyscy mogli spróbować meksykańskich potraw przygotowanych przez uczniów.

Spotkaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na jesienny lampion. Tę część poprowadziła pani Grażyna Szambelan – pomysłodawczyni rywalizacji.

A oto wyniki w kategorii indywidualnej:

w szkole podstawowej

1. Alicja Szczerbik,
    2. Zofia Szczerbik,
    3. Marta Mazowiecka.

w gimnazjum

1. Urszula Brach,
    2. Małgorzata Szczerbik,
    3. Piotr Mazowiecki.

W kategorii prac grupowych zwyciężyły dziewczęta z klasy szóstej Aleksandra Grotkowska i Natalia Skierska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!