Powiatowy sukces uczniów naszej szkoły

W środę 8 czerwca 2016 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Urszula Brach (klasa II), Rafał Michalski (klasa III) i Piotr Mazowiecki (klasa III), wzięła udział w historycznym wydarzeniu dla powiatu mińskiego: finale powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „W 1050. rocznicę Chrztu Polski”, który odbył się pod patronatem Wiceminister Edukacji Narodowej Teresy Wargockiej.

Po trwającym dwadzieścia minut teście i pełnej emocji dogrywce, w której oprócz wiedzy, liczyła się także szybkość rozwiązywania zadań, zespołowi z naszej szkoły udało się zająć 2. miejsce na 25 zespołów z terenu całego powiatu. Nagrodą finałową jest całodniowa wycieczka do Płocka dla całego zespołu i opiekuna – pani Haliny Zagańczyk.

Nagrody rzeczowe zostaną ponadto wręczone podczas święta patrona Mińska Mazowieckiego, czyli 24 czerwca. Warto również wspomnieć, że szkoła otrzymała pomoc naukową w postaci książki historycznej o początkach państwa polskiego.

Piotr Mazowiecki klasa III