Prezentacja projektów gimnazjalnych – 2015 r.

W poniedziałek 27 kwietnia 2015 roku spotkaliśmy się w szkole, aby wspólnie – uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście – oglądać prezentacje klasy II gimnazjum. W tym roku koordynatorem projektu była Pani Grażyna Szambelan – wychowawczyni klasy. Dwie grupy projektowe prowadziły Pani Elżbieta Fiedorowicz – projekt z języka hiszpańskiego i Pani Izabela Wójcik – projekt z fizyki.

Pierwsza, efekty swojej kilkumiesięcznej pracy, pokazała grupa językowa w składzie – Maria Jaźwińska, Natalia Kruk, Rafał Michalski i Szymon Trzonkowski. Uczniowie jako przedstawiciele biura podróży El Soloro odpowiedzieli na pytanie, dlaczego warto odwiedzić Peru. Przedstawili historię kraju, faunę i florę, a także wskazali miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Następnie na słuchaczy czekały zadania konkursowe. Drużyny zmierzyły się w walce o bilet lotniczy do Peru. Trzeba było wykazać się wiadomościami na temat kraju, a także zagrać na oryginalnych peruwiańskich instrumentach, zatańczyć do indiańskiej muzyki lub zaśpiewać. Grupa projektowa korzystała także z nieocenionej pomocy Pani Evelyn Patrici Sisniegas Muñoz de Nawrot – Peruwianki, która jest również naszym nauczycielem języka hiszpańskiego.

Jako druga swój projekt zaprezentowała drużyna w składzie: Jan Borkowski, Marcin Jaworowski, Piotr Mazowiecki i Igor Trojanowski. Uczniowie opowiedzieli nam, czym jest prąd elektryczny i zapytali, czy współcześnie jest możliwe życie bez niego. Obejrzeliśmy szereg doświadczeń, które pokazały nam prąd elektryczny oraz prawa nim rządzące. Poznaliśmy sylwetki naukowców, którzy zajmowali się badaniem prądu, a także podziwialiśmy zdolności aktorskie naszych uczniów w scenkach ilustrujących temat prezentacji.

Gratulujemy zrealizowania wyjątkowych projektów!