Prezentacja projektu gimnazjalnego kl. II gimnazjum

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy II zaprosili rodziców i nauczycieli na prezentację podsumowującą ich pracę nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym, którego realizacja jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Prace okazały się bardzo ciekawe, a niełatwe zagadnienia, które prezentowali uczniowie, okazały się wyjątkowo interesującym tematem dla zgromadzonej publiczności.

Koordynatorem projektu była wychowawczyni klasy II pani Halina Zagańczyk. Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy i już od października 2013 roku pracowali nad wybranymi zagadnieniami z zakresu nauk przyrodniczych. Pierwsza grupa – Michalina Borczyńska, Michał Smoliński, Joanna Strzelczyk – pod opieką pani Izabeli Wójcik zajmowała się tematem światła (czym ono jest, jakie ma właściwości, dzięki czemu widzimy). Druga grupa – Weronika Kisielińska, Mikołaj Kowalczyk, Małgorzata Szczerbik (opiekun pani Barbara Sobota) przedstawiała zagadnienia związane z ciałem ludzkim i mechanizmami jego działania.

Uczniowie spędzili wiele czasu nad przygotowaniem prezentacji, które były podsumowaniem tygodni pracy nad zagadnieniami badawczymi. Praca nad projektem gimnazjalnym uczy współpracy w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania, wymaga terminowego wywiązywania się z obowiązków, ale przede wszystkim jest czasem zdobywania nowej wiedzy i przygotowania do kolejnych etapów edukacji.

Serdecznie gratulujemy!