• +48.609497117 ; +48.502079218
 • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
 • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
 • Aktualności

  Relacja z Dnia Rodziny

  Święto Szkoły im. Rodziny Moraczewskich, czyli Dzień Rodziny obchodziliśmy w tym roku 9 czerwca. Zaprosiliśmy wszystkich, którzy tworzą naszą społeczność, do wspólnej zabawy. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się w niedzielne przedpołudnie, aby razem spędzić czas.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  W tym roku mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie odwiedzili już Muzeum PW w Warszawie oraz wybrali się na spacer po Starówce szlakiem walk. W czasie święta wzięli udział w grze terenowej, która swoja tematyką była związana ze zrywem 1944 roku. Sprawdzali swoją wiedzę na temat 63 dni walk w stolicy oraz to, ile tekstu pamiętają z piosenki Warszawskie dzieci.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Uczestnicy rysowali znak Polski Walczącej i poznawali historię jego powstania.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  W punkcie – walka przekonali się, jaką sztuką było rzucić precyzyjnie do celu.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  A przy zadaniu medycznym wszyscy przypominali sobie zajęcia z pierwszej pomocy. Umiejętności sanitariuszki sprawdzała nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, a jednocześnie nasza historyczka, która przypominała, że w tym okresie środki pomocy były trochę inne, a także poziom wiedzy medycznej zmienił się.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Po zakończonych zmaganiach wszyscy wzięliśmy udział w licytacji prac oraz pokazie talentów, a na zakończenie mogliśmy posłuchać uczniów naszej szkoły, którzy wspólnie przygotowali wspomnienie o Powstaniu Warszawskim. Kronika wydarzeń w stolicy była przeplatana piosenkami powstańczymi, recytacją wierszy oraz lekturą wspomnień.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu. Szczególne podziękowania, kierujemy do wszystkich osób, które hojnie wsparły Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Kubuś w Halinowie. To dla jego podopiecznych zbieraliśmy środki, które pozwolą na dofinansowanie letnich turnusów rehabilitacyjnych.