• +48.609497117 ; +48.502079218
 • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
 • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
 • Aktualności

  Spotkanie świąteczne

  W środę 31 marca 2021 r. o godz. 14.00 się na zoomie odbyło się nasze szkolne spotkanie świąteczne. Podobnie jak w roku ubiegłym mogło się one odbyć jedynie on-line. Było okazją do zobaczenia się w większym gronie niż na codziennych zajęciach oraz czasem na złożenie życzeń. W tym roku mogliśmy także porozmawiać z wyjątkowym gościem.

  W naszym spotkaniu, dzięki zaproszeniu pani Barbary Kluzy, uczestniczył o. Tomasz Dubiel OFM. Franciszkanin jest Dyrektorem Centrum Informacji Chrześcijańskiej w Jerozolimie. W Kustodii Ziemi Świętej przebywa od 19 września 2009 roku. Opowiedział nam tych przestrzeniach, które w Jerozolimie odwiedzają pielgrzymi, a w okresie Świąt Zmartwychwstania są nam szczególnie bliskie – Ściana Płaczu, Ogród Oliwny, Bazylika Grobu Pańskiego.

  Dowiedzieliśmy się o posłudze w międzynarodowej wspólnocie, pracy przewodnika po Ziemi Świętej, codziennych obowiązkach oraz specyfice spędzania Świąt z ludźmi z różnych stron świata.

  O. Tomasz odpowiadał na nasze różnorodne pytania – zarówno na te o życie w mieście trzech wielkich religii, jak i te o korzystanie z nowych technologii i gatunki muzyczne. Usłyszeliśmy informacje o lokalnych przysmakach (mogliśmy też obejrzeć zdjęcia) i przez chwilę posłuchać gry na trąbce.

  Dziękujemy za poświęcony nam czas i mamy nadzieję – do zobaczenia!

  Jerozolima – Bazylika Grobu Pańskiego; http://www.terrasancta.pl/pl/bazylika-bozego-grobu (31.03.2021)