Święto Niepodległości 11 listopada 2015 roku

We wtorek 10 listopada rozpoczęliśmy przygotowania do środowego święta. Pani Halina Zagańczyk przygotowała dla uczniów zajęcia, w czasie których przedstawiła nam historię odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. Mogliśmy posłuchać także pieśni patriotycznych oraz legionowych, a na zakończenie sami zaśpiewać znany wszystkim utwór „Przybyli ułani”.

W środę 11 listopada uczniowie Szkół im. Rodziny Moraczewskich włączyli się w obchody Dnia Niepodległości organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka (TPS). W odpowiedzi na zaproszenie całe rodziny stawiły się w Milusinie, aby brać udział w biciu rekordu Polski na rozwinięcie najdłuższej flagi w barwach narodowych. Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszyscy dotrwaliśmy do momentu zakończenia zwijania niesionej najpierw ulicami miasta ogromnej flagi długości 1200 metrów.

Zanim jednak rozpoczęła się próba bicia rekordu, dwie nasze gimnazjalistki odebrały nagrodę w konkursie orgaznizowanym przez TPS „Biało-czerwona przez ucznia stworzona”. Serdecznie gratulujemy Natalii Skierskiej, która otrzymała wyróżnienia oraz Zofii Świstak – laureatce pierwszego miejsca.

O godzinie 17.00 delegacja naszych szkół wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w parafii Maryi Matki Kościoła w Sulejówku. Następnie przeszliśmy do Kopca Twórców Niepodległej i tam wzięliśmy udział w drugiej części uroczystości miejskich, które zakończyły się złożeniem kwiatów przed pomnikiem.

Bardzo serdecznie dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom, którzy wzięli udział w uroczystościach.