• +48.609497117 ; +48.502079218
 • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
 • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
 • Aktualności

  Świeto Szkoły

  Szkoły im. Rodziny Moraczewskich za dzień swojego święta wybrały rocznicę ślubu Zofii i Jędrzeja (16 października). W tym roku przypadała ona w środę, dlatego, aby móc się spotkać w jak największym gronie, przełożyliśmy obchody na najbliższą niedzielę – 20 października. Spotkaliśmy się o godzinie 11 – uczniowie, rodzice i nauczyciele. Nasze zaproszenie przyjął również pan Mirosław Smosarski Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka. Po powitaniu wszyscy mogli usłyszeć krótką historię rodziny Moraczewskich i zapoznać się z działalnością Zofii i Jędrzeja oraz ich dzieci Kazimierza, Adama i Wandy.

  Ważnym punktem uroczystości było przekazanie wszystkim uczniom tarcz z logo szkoły. Wykonał je dla nas pan Tomasz Borkowski.

  W kolejnej części naszego spotkania uczniowie klasy piątej i szóstej zaśpiewali dwie piosenki: pierwszą w języku angielskim z repertuaru Lenki Everything At Once, a drugą po hiszpańsku zespołu Marquess Vayamos companeros. Grupę przygotowała Elżbieta Fiedorowicz.

  Następnie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery drużyny. Każda brała udział w warsztatach: literackim (wspólne napisanie baśni), muzycznym (wykonanie utworu na różnych instrumentach), sportowym (konkurencje sprawnościowe) i plastycznym (wykonanie portretu z zawiązanymi oczami). Grupami opiekowały się: Barbara Sobota, Agnieszka Bemowska, Magdalena Kanadys i Grażyna Szambelan. Wszyscy chętnie brali udział w zmaganiach, humory dopisywały, a efekty prac zespołowych zachwycały. Po zakończonych warsztatach usłyszeliśmy najlepszą baśń,  obejrzeliśmy kilka rodzinnych portretów i wysłuchaliśmy jednego utworu muzycznego.

  Na zakończenie wszyscy spotkaliśmy się przy filiżance herbaty i pysznym cieście.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego, bo pierwszego wspólnego święta.