• +48.609497117 ; +48.502079218
 • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
 • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
 • Aktualności

  Wigilia 2013

  Piątek 20 grudnia był w naszych szkołach czasem wyjątkowym. W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą w zajęciach wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Były życzenia, kolędy, dzielenie się opłatkiem oraz tradycyjne potrawy, choć niekoniecznie te, które znajdziemy 24 grudnia na polskich stołach.

  Nauczycielki języków obcych Anna Boguszewska, Małgorzata Bury-Wojtylak, Elżbieta Fiedorowicz, Renata Drela i Sally Znidericz zorganizowały dla uczniów konkurs na najlepszą wigilijną potrawę z kraju, w którym można posługiwać się poznawanym przez młodzież językiem. Skosztowaliśmy dań niemieckich, francuskich, angielskich, hiszpańskich i meksykańskich. Każda z rywalizujących ze sobą grup musiała opowiedzieć o przygotowanym daniu (np. przepis, pochodzenie) oraz zaśpiewać kolędę w języku obcym. W szkole podstawowej wygrał zespół z klasy piątej w składzie: Aleksandra Grotkowska, Michalina Kawalec, Natalia Skierska i Zofia Świstak. W gimnazjum zwyciężyła drużyna z klasy III: Aleksandra Bętkowska, Anna Bętkowska, Wiktoria Dworniak, Joanna Kawalec, Michalina Olejnicka.

  Po rozstrzygnięciu konkursu mieliśmy ogromną przyjemność posłuchać przepięknego wykonania mniej lub bardziej znanych przykładów muzyki filmowej. Zagrała je dla nas na harfie nauczycielka muzyki Agnieszka Bemowska. Dodatkowo mieliśmy okazję do kolejnej rywalizacji, ponieważ dla każdego, kto rozpoznał utwór, była przewidziana nagroda.

  Muzyczny finał zakończył nasze spotkanie. Wszyscy udaliśmy się do domów na zasłużony świąteczny odpoczynek.