• +48.609497117 ; +48.502079218
  • prywatneszkoly@rodzinymoraczewskich.edu.pl
  • Al. Marszałka J. Piłsudskiego 81, Sulejówek
  • Aktualności

    Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

    Sulejówek dołączył do grona 11 miast w Polsce, które w 2020 r. odwiedzi Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się w wirtualnym świecie do 1920 roku i wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do Cytadeli. Młodsi poznawali wnętrz MS „Piłsudski”. Dzięki goglom VR widzowie obserwowali otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu.

    Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Dzięki goglom VR i słuchawkom widzowie całkowicie przenoszą się w wirtualny świat wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół nich. Obracając się na fotelu obserwują akcję oczami jednego z bohaterów. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że naprawdę mają wrażenie fizycznego uczestnictwa w przygodach bohaterów.

    Film „Wiktoria 1920”

    Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać na Cytadelę, jedynie czterech śmiałków podejmują się tej misji – wśród nich jest widz oglądający film oczami bohatera.
    Wierzą oni gorąco, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i – wbrew rozkazom – postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość.

    Od tej pory widz staje się częścią grupy specjalnej składającej się ze studenta Janka Węgielskiego (w tej roli Dariusz Pieróg), ułana Władysława Brończaka (Szymon Mysłakowski) oraz pilota Eskadry Kościuszkowskiej, Meriana C. Coopera (Patryk Szwichtenberg). Widz wraz z kompanami podróżuje samolotem, skacze na spadochronie, ucieka przed bolszewikami, bierze udział w walkach, snując jednocześnie plany na powojenną przyszłość.