Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

W środę 30 marca uczniowie klas V-VIII wzięli udział w zajęciach w muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia otoczenia budynku. Zobaczyli pierwszy i drugi Pomnik Bohaterów Getta, ławeczkę Jana Karskiego oraz dowiedzieli się, czym była Rada Pomocy Żydom „Żegota”.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęło się zwiedzanie wystawy czasowej „Od kuchni”. W jej trakcie uczniowie poznali zasady kuchni żydowskiej i najważniejsze święta w judaizmie oraz ich charakterystyczne potrawy.

Ostatnią częścią wyjazdu były warsztaty kulinarne, w czasie których uczestnicy przygotowywali tradycyjną żydowską chałkę. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku szkolnym uda nam się wziąć udział w kolejnych zajęciach w Muzeum Polin.