Spotkanie z pracownikiem Ambasady Japonii

W czwartek 04 marca 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu on-line z panią Aleksandrą Wiśniewską, która jest pracownikiem Ambasady Japonii. Reprezentuje Wydział Informacji i Kultury. Pani Aleksandra Wiśniewska jest absolwentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, badania naukowe poświeciła japońskiemu teatrowi i tradycjom. Promowała polską kulturę i turystykę w Japonii. W Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii pracuje od 2020 roku.

Nasi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą kraju oraz przepiękne fotografie kwitnących wiśni i zapoznali się z tematem wyjątkowego teatru lalek. Druga część spotkania była poświęcona japońskiej szkole, z którą, jak się okazało, mamy wiele wspólnego. Spotkanie w całości zostało przeprowadzone w języku angielskim.

Z radością czekamy na kolejne spotkanie!