Wspomnienie druha „Śwista” – Powązki Wojskowe w Warszawie

We wtorek 14 października 2021 r. przypadała 100. rocznica urodzin druha Stanisława Sieradzkiego ps. „Świst”. Jak ważna była to postać dla harcerskiego Sulejówka przypomina otwarta w tym dniu wystawa w Willi Bzów. Najstarsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, aby odwiedzić grób „Śwista”. Towarzyszyli im rodzice pani Magdalena Maciejewska i pan Leszek Kruk – harcerze z Sulejówka, którzy znali Stanisława Sieradzkiego i wielokrotnie mieli okazję wysłuchać jego opowieści poświęconych okresowi II wojny światowej, a w szczególności Powstaniu Warszawskiemu. Dziękujemy za ich opowieść o druhu „Świście”. Dla nas była to także okazja, aby odwiedzić grób patronów szkoły – Rodziny Moraczewskich, a także kwaterę Harcerskiego Batalionu „Zośka”.